Odżywki białkowe dla sportowców

odżywki białkowe dla sportowców

Osiągnięcie upragnionych efektów na siłowni może wymagać pewnych wyrzeczeń i skupienia się na swoich celach. Często powtarza się, jak ważne jest odpowiednie zbilansowanie posiłków. Niejednokrotnie jednak trudno jest ostatecznie spiąć bilans makroskładników i mikroskładników diety. Nierzadko spotykanym problemem jest właściwa podaż pełnowartościowego białka. To ono jest niezbędne w procesie sprawnej regeneracji organizmu oraz wzrostu mięśni. Osoby, które chcą osiągnąć upragnione efekty, powinny rozważyć zakup wysokiej jakości odżywek białkowych dla sportowców. Co warto o nich wiedzieć? Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego suplementu?

Czym są białka serwatkowe najwyższej jakości?

Najwyższej jakości białka serwatkowe uważane są za podstawę w budowaniu masy mięśniowej. Białka to najważniejszy składnik odżywczy w diecie, będący budulcem mięśni. Zapewnienie odpowiedniej ilości tego składnika w codziennym jadłospisie to nie lada wyzwanie. Z tego też względu warto wesprzeć się suplementacją. Sięgnij po produkty FortisGO, aby zagwarantować sobie jak najlepsze efekty.

Odżywki białkowe są wręcz obowiązkowym elementem diety osób, które uprawiają sporty siłowe, siłowo-wytrzymałościowe oraz chcą osiągnąć upragnioną sylwetkę. Zwiększony wysiłek fizyczny generuje większe zużycie białek ustrojowych. Stąd też tak ważne jest systematyczne uzupełnianie protein w diecie. Białko serwatkowe pomaga w zbudowaniu masy mięśniowej oraz utrzymaniu wypracowanej dotychczas sylwetki. Ponadto przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, zapobiega utracie masy mięśniowej oraz pobudza przemianę materii.

Odżywki białkowe to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które amatorsko uprawiają sport, jak i profesjonalnych kulturystów. Suplementy proteinowe to skoncentrowane preparaty, które z reguły występują w formie proszku.

Jakie odżywki białkowe wybrać?

Wysokiej jakości białko serwatkowe (WPC, WPI, WPH) to jedno z najchętniej wybieranych suplementów diety przez osoby uprawiające sporty siłowe. Uznawane jest za kompletne źródło protein. W jego skład wchodzą aminokwasy zasadowe oraz rozgałęzione BCAA. Jest także wzbogacone o witaminy i minerały.

Trzy podstawowe rodzaje białka serwatki to:

  • WPC – koncentrat białka serwatkowego zawiera ok. 85 proc. czystego białka, odznacza się dobrym profilem aminokwasowym oraz dużą ilością biologicznie czynnych składników,
  • WPI – izolat białka serwatki zawiera nawet 95 proc. czystego białka oraz mniej tłuszczu i laktozy niż WPC,
  • WPH – hydrolizat białka serwatkowego zawiera nawet 100 proc. czystego białka, z uwagi na brak laktozy jest szczególnie polecane osobom z jej nietolerancją.

Niezwykle ważne jest sięganie po odżywki białkowe, które wyprodukowane są z najwyższej jakości surowców. Suplementy diety powinny pochodzić wyłącznie od renomowanych producentów, tak jak FortisGO. Każda odżywka białkowa ma szczegółowy opis wraz ze składem i sposobem przyjmowania. Dzięki temu każda osoba może znaleźć preparat idealnie dopasowany do jej potrzeb. Dodatkowo preparaty dostępne są w różnych smakach – waniliowe, czekoladowe czy owocowe.

Kiedy najlepiej stosować odżywki białkowe?

Odżywki białkowe to preparat, który powinny zażywać osoby o zwiększonym zapotrzebowaniu na ten składnik. Są to zarówno sportowcy i kulturyści, jak i osoby trenujące amatorsko. Szczególnie dotyczy do dyscyplin siłowych oraz wytrzymałościowych. Chętnie sięgają po nie także osoby pozostające na diecie redukcyjnej.

Suplementy proteinowe mają głównie na celu:

  • przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej,
  • utrzymanie niskiego poziomu tkanki tłuszczowej,
  • zapobiegnięcie utracie wypracowanej masy mięśniowej,
  • zwiększenie siły i nowej masy mięśniowej,
  • skrócenie czasu regeneracji po wysiłku fizycznym.

Ile przyjmować białka, stosując odżywki białkowe?

Zapotrzebowanie na białko to kwestia indywidualna. Zależy od wielu czynników, w tym od masy ciała czy stopnia aktywności fizycznej. Średnio osoby o wadze 70-80 kg powinny przyjmować ok. 1,4-2 g tego składnika na kilogram masy ciała. Najwyższej jakości białko serwatkowe zostało przygotowane z myślą o sportowcach i osobach aktywnych fizycznie, u których występuje zwiększone zapotrzebowanie na białko. Suplementy tego typu warto stosować zgodnie z zaleceniami producenta i nie spożywać ich w nadmiernej ilości. Ilość przyjmowanego białka zależy m.in. od poziomu aktywności fizycznej oraz indywidualnych uwarunkowań.

Polecane odżywki białkowe dla sportowców

Odżywki białkowe FortisGO zawierają wyłącznie wysokiej jakości białko serwatkowe. Dostępne są zarówno w dużych opakowaniach, jak i mniejszych saszetkach. To drugie rozwiązanie pozwala przetestować suplement przed zakupem większego opakowania. Ponadto taką saszetkę można mieć zawsze przy sobie i użyć w razie potrzeby.

W ofercie FortisGO dostępne jest także białko wegańskie. Ten preparat został opracowany z myślą o osobach, które nie spożywają produktów odzwierzęcych. Odżywka proteinowa powstaje z wysokiej jakości instanizowanego izolatu sojowego i koncentratu ryżowego.

Wysokiej jakości odżywki białkowe odznaczają się świetnie dobraną kompozycją składników, doskonałym smakiem, rozpuszczalnością oraz wartością odżywczą pojedynczych porcji. Jest to rozwiązanie, które w pełni pozwoli na pokrycie dziennego zapotrzebowania na ten cenny składnik.

Niniejsza strona internetowa używa plików cookies, aby zapewnić Ci jak najlepszą jakość usług. Kontynuując przeglądanie akceptujesz naszą politykę prywatności.