Wspieramy

Futsal WKS

Hubert Jabłoński

HUBERT JABŁOŃSKI urodził się 2.02.2006 roku. Sport od zawsze odgrywał w jego życiu bardzo ważną rolę. Zaczęło się jak u większości chłopaków od piłki nożnej, z czasem jednak wybór padł na sporty motocyklowe gdy jako dziecko już próbował swoich sił na motocrossie czy quadzie. 

Połowa 2018 roku to kolejny ważny etap w życiu Huberta Jabłońskiego. Za zgodą rodziców trafił do najlepszej szkółki żużlowej w Polsce, prowadzonej w Lesznie przez ikonę portu żużlowego, wielokrotnego reprezentanta Polski, ogromny autorytet sportowy Pana Romana Jankowskiego.

Już rok później wytężona praca na treningach przyniosła efekty w postaci uzyskania licencji żużlowej w klasie 250cc. W tej kategorii Hubert spędził 2 sezony, w ciągu których zaliczył pierwsze w karierze wygrane, a także miejsce na podium w cyklu o Puchar Ekstraligi.

W 2021 roku Hubert osiągnął wiek pozwalający konkurować w kategorii 500cc, gdzie rywalizuje się już z najlepszymi zawodnikami na świecie. Właśnie z takimi rywalami staje pod taśmą utalentowany reprezentant Unii Leszno.

8 kwietnia 2022 roku w debiucie ligowym na torze w Częstochowie Hubert wywalczył 6 punktów, zostając
w opinii kibiców najlepszym zawodnikiem inauguracyjnej kolejki PGE Ekstraligi i stanowił niesamowite pozytywne zaskoczenie. Bez zdobytych punktów, na które nikt ze sztabu trenerskiego tak naprawdę nie liczył nie byłoby wyjazdowego zwycięstwa drużyny.

Dalej występy były różne, pokazując jak wiele pracy czeka młodzieńca by osiągać coraz wyższy poziom sportowy i dorównywać najlepszym. Młodego zawodnika Unii Leszno nie oszczędzały też kontuzje, przez które zmuszony był do dwóch blisko miesięcznych przerw, które nieco spowolniły dynamiczny progres sportowy.

Mimo przeciwności, w sezonie 2022 Hubert wystąpił łącznie w niemal 40 zawodach, w tym w 12 meczach PGE

Ekstraligi i 12 meczach U-24 Ekstraligi. Doświadczenie nabyte w debiutanckim sezonie z pewnością zaprocentuje  w kolejnych latach juniorskiej przygody z żużlem.

W sezonie 2022 Ekstraligi osiągnął 0,788 pkt/bieg, w U-24 Ekstraliga 1,627 pkt/bieg. Był finalistą brązowego kasku, Finalistą młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych i uczestniczył w cyklu „Turniej Zaplecza Kadry Juniorów”.

Karolina Gołda

Nazywam się Karolina Gołda , pochodzę z Radomia , ale na co dzień trenuję i uczę się w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki.
 
Obecnie zajmuję 716 pozycję w światowym rankingu do lat 18 (itf Juniors) w polskiej klasyfikacji do lat 18 zajmuje 27 pozycję.
Moje największe osiągnięcia to:
  • półfinał turnieju itf J30 Oberpullendorf w grze pojedynczej
  • 1 miejsce na turnieju itf J4 Veska w grze podwójnej
  • półfinał w grze podwójnej na turnieju itf J3 w Lesznie oraz w Krakowie.
  • 1 miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski do lat 18 (lato 2021)
Moim zdaniem bez wsparcia suplementów sukces w sporcie jest niemożliwy. Wybrałam suplementy od FortisGo , ponieważ wspomagają mój rozwój oraz wspierają moją regenerację przy codziennych treningach w akademii. Obecnie korzystam z magnezu, witaminy C, białka, vegan omega 3, reco-power oraz z boostera. Suplementy FortisGo wyróżnia ich wysoka biodostępność, co wpływa na przyspieszenie wchłaniania się mikro i makroskładników do naszego organizmu. Od kiedy stosuje suplementy od firmy FortisGo moja forma jak i wyniki sportowe są coraz lepsze.

AP PROGRES WARSZAWA

Akademia Progres Warszawa została utworzona z celem zapewnienia młodym adeptom piłki nożnej kompleksowego wsparcia treningowego i społecznego, umożliwiając optymalny rozwój sportowy. Obecnie dysponuje ona rozległą infrastrukturą sportową, w tym pełnowymiarowymi boiskami trawiastymi i sztuczną trawą, strefą do małych gier oraz boiskiem do piłki plażowej. To zapewnia lepszą ochronę stawów i redukuje ryzyko urazów. Klub ma własne szatnie i zaplecze socjalne.

Głównym celem Akademii Progres Warszawa jest stworzenie miejsca, w którym zawodnicy mogą znaleźć pełny zakres zajęć treningowych, rozwijając technikę gry oraz różne aspekty motoryczne, taktyczne oraz żywieniowe.

Akademia Progres Warszawa umożliwia graczom rozwijanie się od najmłodszych lat, kładąc nacisk na treningi indywidualne i grę na trawiastych boiskach. Klub jest zaangażowany w długofalowy rozwój zawodników, koncentrując się na technice i motoryce. Wierzy, że talent to tylko część sukcesu, a ciężka praca na treningach i indywidualnych zajęciach jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.

Akademia Progres Warszawa ma swoją drużynę reprezentacyjną w seniorach, która w 2023 roku awansowała do Ligi Okręgowej.

Podsumowując, celem Akademii Progres Warszawa jest stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju młodych piłkarzy, umożliwiając im rozwijanie swojego talentu i realizowanie marzeń o profesjonalnej karierze piłkarskiej. Dlatego współpraca z FORTISGO, producentem zdrowej żywności dla sportowców, w tym piłkarzy jest dla nas cenna. Polecamy produkty: odżywki białkowe, booster, carbo fortis pro oraz liposomalne suplementy. Dla zawodników, którzy grają po dwa mecze śmiało możemy polecić RECO-POWER, wspomagający szybszą regenerację.