Trening w domu

Trening w domu. Praktyczne porady. Młoda para ćwiczy razem w domu.

Dla wielu osób okazuje się, że trening w domu jest dużym wyzwaniem. Z jednej strony ma pewne zalety – możemy się go podjąć w każdej wolnej chwili, nie tracimy czasu na dojazdy na siłownię i możemy samodzielnie dostosowywać intensywność ćwiczeń w zależności od naszego samopoczucia.

Jednak największą trudnością jest zmobilizowanie się do utrzymywania dyscypliny w domu, czyli w miejscu, które kojarzy się z odpoczynkiem. Ponadto nie mamy sprzyjającego otoczenia – gdy jesteśmy na basenie, czy na siłowni, to niewiele może nas rozproszyć. W zaciszu naszego domu łatwo jest przypomnieć sobie, że powinniśmy wstawić pranie, odkurzyć czy załatwić coś przy komputerze… Jak sobie z tym radzić i pomimo takich przeszkód zmotywować się do ćwiczeń domowych?

Jednym z dobrze sprawdzających się sposobów jest planowanie swojej aktywności fizycznej w grafiku – możemy ustalić o której zaczynamy, ile czasu chcemy przeznaczyć na ćwiczenia i w które dni tygodnia się podejmujemy takiego treningu. Dzięki temu będziemy pamiętać o tym, aby starać się wykonać najważniejsze obowiązki domowe przed tym zaplanowanym terminem.

Dodatkowo warto dostosować swoje otoczenie do naszego zamierzenia, którym jest nieprzerwany (i skończony) trening. Aby tego dokonać zmniejszmy ilość rozpraszających nas bodźców, np. poprzez wyciszenie telefonu, wyłączenie powiadomień z social mediów, a jeśli korzystamy z filmików z ćwiczeniami na komputerze, to najlepiej włączmy je na pełny ekran, aby nie kusiło nas sprawdzanie Facebooka czy maila.

Zdecydujmy się także na realne postanowienia. Nie ćwiczyłeś wcale? Zacznij ćwiczyć po 15 min dziennie! Małe kroki dadzą nam większe efekty niż duże plany, których nigdy nie wprowadziliśmy w życie.

Potraktujmy trening w domu jako ćwiczenie silnej woli – to właśnie ona przyda nam się na wielu płaszczyznach naszego życia. Pamiętajmy, że trenując regularnie wykształcamy w sobie dyscyplinę i umiejętność dążenia do celu pomimo przeszkód.

W obecnej sytuacji zagrożenia covid-em i w przypadku ograniczeń wyjścia z domu warto przygotować sobie warunki i dobre nastawienie do wykonania swojego treningu w domu. To naprawdę dobra alternatywa.

Niniejsza strona internetowa używa plików cookies, aby zapewnić Ci jak najlepszą jakość usług. Kontynuując przeglądanie akceptujesz naszą politykę prywatności.