RECO-POWER suplement nowej generacji. Zwiększa wydolność i eliminuje zakwaszenie mięśni.

Bez względu na to czy masz przed sobą start w biegu ulicznym, czy w zawodach crossfit aby uzyskać jak najlepszy wynik Twój organizm potrzebuje nie tylko odpowiedniego przygotowania w postaci treningu czy odżywiania, ale i także właściwej suplementacji bezpośrednio przed startem. Tu z pomocą przychodzą specjalistyczne suplementy, które zażyte bezpośrednio przed startem mogą pomóc w poprawie wyników sportowych i przyspieszą regenerację. Wynika to z właściwości wspomagania naturalnej wytrzymałości przez zwiększenie przepływu tlenu i VO2 max. Takim właśnie suplementem jest RECO-POWER FortisGO.

RECO-POWER w kontekście procesów biochemicznych ?

Naturalne składniki zawarte w suplemencie i ich synergia w działaniu pomagają zintensyfikować oddychanie tlenowe w mitochondriach. Dzięki użyciu suplementu obserwuje się zmniejszenie o kilkadziesiąt % dehydrogenazy mleczanowej (LDH).

Wyniki w poniższym diagramie „Wskaźnika zużycia tlenu” także pokazują, że RECO-POWER w dawce 2 mg indukuje wzrost oddychania mitochondrialnego. Ponadto reakcja zwiększonej zdolności do oddychania mitochondrialnego po zużyciu O2 jest także zauważalna. Stres mitochondrialny w wyniku wysokiej aktywności fizycznej ulega złagodzeniu po zastosowaniu RECO-POWER.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Energetyczny metabolizm w komórkach jest determinowany przez aktywność zależnej od AMP kinazy białkowej znanej jako AMPK, uważanej za główny regulator metabolizmu, który jest aktywowany w odpowiedzi na wzrost stosunku AMP/ATP w komórce i której fosforylowanie indukuje kaskadę zdarzeń, takich jak biogeneza mitochondrialna, synteza przeciwutleniaczy, kontrola stanu zapalnego, itp.

Biorąc pod uwagę fakt, że RECO-POWER indukuje fosforylację AMPK, co wpływa na poprawę metabolizmu mitochondrium i wytwarzania ATP poprzez regulację glikolizy daje jednocześnie asumpt do dalszych prac, zastosowań wykraczających poza sferę sportu.

RECO-POWER FortisGO podczas aktywności sportowej.

Zauważmy, że trening sprinterski o wysokiej intensywności hamuje oddychanie mitochondrialne. Taki system działania sprawia, że organizm nie będzie w stanie kontynuować aktywności o tak wysokiej intensywności przez dłuższy czas, co doprowadzi do obniżenia tempa biegu.

Składniki zawarte w RECO-POWER FortisGO pomagają zwiększyć przepływ tlenu do komórek, gdyż działają rozszerzająco na naczynia krwionośne, umożliwiając jednocześnie wykonywanie aktywności o wysokiej intensywności przez dłuższy czas. Co przekłada się na większą wydajność i lepsze rezultaty w sporcie.

VO2 max to miara ilości tlenu, którą organizm może zużyć na minutę, i jest wskaźnikiem wydolności fizycznej. Istnieją różne sposoby na zwiększenie VO2 max. Jest to głównie trening interwałowy i trening siłowy, ale z pomocą przychodzą także dostępne na rynku suplementy, które przez możliwości rozszerzenia naczyń krwionośnych zwiększają transport tlenu do komórek. Takim właśnie suplementem jest RECO-POWER FortisGO. Dzięki możliwościom zwiększenia VO2 max dzięki RECO-POWER można ćwiczyć dłużej i intensywniej, uzyskując lepsze osiągi sportowe.

Korzyści stosowania RECO-POWER.

👉 RECO-POWER nie indukuje wzrostu bioenergetycznego przez glikolizę, a zatem nie powoduje wzrostu kwasu mlekowego w wyniku glikolizy.

👉 RECO-POWER w dawce 2 mg najlepiej indukuje oddychanie mitochondrialne jednocześnie z umiarkowanym zużyciem glukozy, co wskazuje na skuteczne wykorzystanie glukozy do oddychania komórkowego i wytwarzania energii, w postaci ATP. Powoduje to znaczny wzrost ATP związany z wydajnym oddychaniem mitochondrialnym.

👉 RECO-POWER niweluje procesy beztlenowe, których efektem jest zakwaszenie mięśni i spadek intensywności podejmowanej aktywności. Pozwala to osiągać lepsze rezultaty w sporcie oraz doskonale wspiera regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.

👉 Większa wytrzymałość. Składniki zawarte w RECO-POWER pomagają organizmowi w naturalny i bezpieczny sposób zwiększyć VO2 max i zmniejszyć zmęczenie mięśni.

👉 Większa wydajność. RECO-POWER pomaga poprawić sprint, VO2 max, próg mleczanowy, prędkość i moc. Opóźnia zmęczenie, wspiera funkcjonalność mięśni i przyspiesza regenerację.

👉 Jest naturalny i bezpieczny. RECO-POWER pomaga naturalnie przełamywać bariery. Gdyż wykorzystuje naukowo przetestowane naturalne związki.

Jak suplementować RECO-POWER aby zwiększyć możliwości wysiłkowe?

Suplement należy zażywać doraźnie, w dzień zawodów lub intensywnego treningu. W przypadku intensywnego wysiłku/treningu lub w dniu startowym zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek na 30 – 45 minut przed startem oraz 2 kapsułki po ukończeniu zawodów lub treningu. Suplementacja po zakończeniu aktywności ma na celu przyśpieszenie procesu regeneracji. Zauważmy, że RECO-POWER działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, przez co przyspiesza nie tylko dostarczanie tlenu do mięśni, ale i składników odżywczych oraz przyspiesza usuwanie produktów ubocznych przemiany materii.

Wszystkie te procesy wspomagają regenerację i umożliwiają szybszy powrót do treningów. Zauważysz kolosalną zmianę już następnego dnia. A docenisz RECO-POWER podczas zawodów kilkudniowych lub wieloetapowych wyścigów kiedy szybkość i skuteczność regeneracji jest kluczowa by podejmować kolejny wysiłek na wysokim poziomie dzień po dniu.

Wnioski.

AMPK znana jest jako główny regulator metabolizmu, ponieważ kontroluje liczne szlaki związane z metabolizmem glukozy, lipidów, stopni kwasowych, kontroli stanu zapalnego i biogenezy mitochondrialnej. Jej działanie jest korzystne dla wielu patologii, takich jak otyłość, zespół metaboliczny lub cukrzyca typu II i jest udowodnionym efektem terapii ukierunkowanych na poprawę metabolizmu w tych chorobach. Ćwiczenia fizyczne indukują wzrost aktywności AMPK, co prowadzi do konsumpcji tłuszczu, a zatem zmniejszenia jego objętości, jak również poprawy wrażliwości na insulinę, co wpływa na poprawę metabolizmu. Ponadto, przy intensywnym wysiłku fizycznym jej aktywacja jest uważana za korzystną i dlatego poszukuje się suplementów lub powiązanych substancji, które są w stanie ją wywołać. Związki takie jak AICAR lub metformina zostały szeroko przebadane do stosowania w sporcie. Jednak jako farmakologiczne cząsteczki syntezy wywołują efekty uboczne.

W tym sensie suplement RECO-POWER wykazuje ogromny potencjał do wykorzystania w przypadku dużej intensywności fizycznej, redukując zmęczenie, bóle tkanek miękkich i poprawę regeneracji organizmu. Ale także na uwagę zasługuje to, że  warto rozważyć możliwość zastosowania jego funkcji w innych modelach, takich jak otyłość lub insulino-oporność związana z cukrzycą typu II lub metaboliczną.

RECO-POWER indukuje wyraźną poprawę metabolizmu mitochondrialnego, produkcję ATP i wykorzystania glukozy, bez konieczności zużycia glukozy z glikolizy, co zapewniłoby mniej energii i wzrost toksycznych produktów, takich jak kwas mlekowy do dużych ilości.

Produkt ten ma także potencjał do nowych zastosowań jak niwelowanie skutków fibromialgii, które należałoby zbadać i poddać dalszej ocenie.

Bibliografia.

https://repozytorium.amu.edu.pl/items/7d53ca12-e636-4971-baa4-df014f507125

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1728869X13000063


Autorzy opracowania: Dietetyk kliniczny Marcelina Paszkowska, Dietetyk kliniczny Anna Henzel