ENVIO BEACH CITY GAMES vol.5 – dzień 3

Dzień 3 – WAKEPARK ARENA

Niedzielny poranek. Cisza, spokój, słońce dopiero wstaje, pusta plaża w bydgoskim wakepark’u. Ze stoiska FortisGo rozpościera się zapach przepysznego shake’a z mocnym espresso. Czego chcieć więcej ?! Nic tylko czekać spokojnie na ostatni dzień zmagań ENVIO Beach city games vol.5.  Organizator zaplanował dwie areny na których odbywały się zawody. Pierwszym miejscem była to plaża gdzie  rywalizowała kat. TEAM 2+1 (osobiście uważam, to za strzał w dziesiątkę,  super sprawa!!!) Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w zadaniach typu „i go you go”, ćwiczeniach synchronicznych, sztafecie, czy nawet noszeniu siebie nawzajem, była to świetna  forma rywalizacji gdzie można było szybko zweryfikować czy zespoły ze sobą kiedykolwiek trenowały . . Na drugiej arenie zaraz obok plaży odbywał się trening siłowy dla KAT. ELITE. I tutaj mogliśmy zobaczyć przede wszystkim dwa niezwykłe lifty w rwaniu o ciężarze 132,5kg wśród panów! Oraz zadanie biegowe połączone z padnij powstań przez skrzynie, które wykonywała kat. OPEN oraz MASTERS a w późniejszym czasie i kat. ELITE.

Po tych zadaniach, zawodnicy mieli chwilę przerwy, a na arenę wyszły dzieci !. Organizator zaplanował aby każdy miał okazję sprawdzić swoich sił. Dzięki czemu ponad 30 dzieci mogło wziąć udział w scałowanym zadaniu crossfitowym, w tym czasie rodzice dopingowali swoje pociechy, ale również mieli okazję skorzystać z zlokalizowanego tuż obok stoiska FortisGo, gdzie czekał na nich dietetyk, który odpowiedział na każde nurtujące ich pytanie oraz przekazał dawkę pozytywnej wiedzy.

Kiedy emocję opadły po zawodach najmłodszych uczestników rozpoczęło się danie główne i „Krem de la krem”, czyli  finał poszczególnych kategorii. Gdzie różnice były tak małe, że walką o zwycięstwo toczyła się do samego końca, wyjątek stanowił jedynie kat. Masters ( Miłosz Staworzyński, zdeklasował swoją kategorię). W kat. Open, zawodnicy mieli do wykonania  po dwa trzy minutowe zadania:  wchodzenie na linę wraz z  spacerem farmera z pilą o ciężarze 50kg. Wielu atletów i atletek, nie wytrzymało tempa i  druga cześć treningu  była walką o przetrwanie, lecz c którzy dobrze rozłożyli siły potrafili na sam koniec wykrzesać z siebie dodatkowe 10%.

Kat. Elite do wykonania było nieco inne zadanie, Ciągła praca przez 7 min – podciągania do klatki piersiowej, przysiady ze sztangą, wejścia na drążek , oraz spacer farmera. I Właśnie w tym zadaniu rozstrzygnęły się losy wygranej. Można było z ogromną przyjemnością oglądać ten wyścig, gdyż atleci dali z siebie 120% co było widać o pierwszej sekundy. Tutaj popis swojej sprawności zaprezentował Bronisław Olenkowicz i pokazał dlaczego zalicza się do światowej czołówki tegorocznych CF games ! – szacunek.

Jeśli dotrwałeś do końca to daj sobie jeszcze 2 minuty !

Podsumowanie

ENVIO beach city games  vol 5. w opinii większości zdobyło miano najlepszej  crossfitowej imprezy w Polsce, która pokazała, że można zorganizować zawody gdzie, wszystko jest na czas, sędziowanie jest sprawiedliwe  a w dodatku kibice świetnie się  bawią. Ale co bardziej mnie cieszy to fakt, ze FortisGo dołożył pokaźną cegiełkę ( a może i nawet kawał ściany ) do tego wydarzenia. Bylśmy z Wami przez 72h prowadziliśmy relację, wywiady z zawodnikami ale również  kibicami ( owoce pracy już niebawem na naszych profilach). Zaszczytem było Was wesprzeć czy to przepysznymi zdrowymi owsiankami, czy dodawać Wam niesamowitej energii w postaci naszych preworkoutów czy carbo. ALE co najważniejsze !.  Cieszymy się, że jesteśmy częścią społeczności crossfitu ze zdrową energią w każdym calu !!!!.

LECZ to jeszcze nie  koniec. Pamiętamy o naszych ambasadorach, którzy walczyli  jak lwy w najwyższych kategoriach. Julia Błażejowska, która zajęła 2 miejsce w kat. ELITE oraz Grzegorz Maraszkiewcz, który również zajął 2 miejsce w kat. ELITE. Zrobiliście świetną robotę !! ale nie tylko przez te 3 dni ale cały sezon GRATULACJE.! Cieszymy się, ze jesteście częścią FortisGO.

Jeśli to przeczytałeś to odbierz darmowy kod rabatowy ……. O wysokości 10% na hasło Envio10 (ważny do 7.09.)😊
Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników. Miło Was było poznać.
Do zobaczenia wszystkim za rok.

Galeria zdjęć