Białko w czasie regeneracji organizmu – kontuzje, stany pooperacyjne

Białko w trakcie regeneracji i po kontuzji. Suplementacja ogranizmu

Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających to, że do prawidłowej regeneracji organizmu niezbędna jest prawidłowa podaż białka. W czasie, w którym zmagamy się z kontuzją, zaleca się zwiększenie spożycia tego składnika do 2 g na każdy kilogram masy ciała dziennie. Oznacza to, że osoba ważąca 70 kg powinna stosować w tym okresie dietę zawierającą 140 g białka. Dzięki wdrożeniu w życie takiego postępowania, zmniejszymy ryzyko utraty beztłuszczowej masy ciała i przyspieszymy procesy regeneracyjne.

Jednak niekiedy osiągnięcie tak wysokiej ilości tego makroskładnika w jadłospisie może okazać się trudnym zadaniem. W takim wypadku warto skorzystać z dodatku odżywki białkowej FortisGO do niektórych posiłków, ponieważ dzięki temu w prosty sposób osiągniemy tę wysoką podaż białka.

1-dniowe pokrycie zapotrzebowania na białko dla osoby ważącej 70 kg w czasie leczenia kontuzji – bez odżywki białkowej FortisGO.

ProduktMięso
z piersi
kurczaka
Jaja 
kurze
całe
Serek
wiejski
(naturalny)
Fasola
czerwona
(konserwowa)
Makrela
wędzona
Suma
dzienna
białka
Masa produktu200 g4 sztuki2 opak.
(2 x 200g)
100 g100 g141 g
Ilość białka w tej procji43 g28 g44,5 g5 g20,5 g141 g

W przybliżeniu, aby z wysokobiałkowych produktów pokryć zapotrzebowanie na białko osoby ważącej 70 kg w czasie kontuzji, niezbędne jest skonstruowanie jadłospisu opierającego się na dużych porcjach tych składników. Aby uzyskać tę ilość białka powinniśmy spożyć przykładowo 200 g piersi z kurczaka, 4 sztuki jaj, 2 opakowania serka wiejskiego, 100 g fasoli czerwonej, 100 g makreli wędzonej.

W takim przypadku dużą pomocą okazują się odżywki białkowe FortisGO, ponieważ można je spożyć bez długich przygotowań, a dostarczają nam bardzo dużą ilość białka.

W przypadku, gdybyśmy pokryli 20 g białka z odżywki FortisGO, to moglibyśmy zjeść o połowę mniej mięsa, o połowę mniej jajek lub tylko jedno opakowanie serka wiejskiego. Taki zamiennik może okazać się szczególnie zbawienny dla osób, które nie mają czasu na gotowanie – jeśli nie mamy czasu przyrządzić 200 g piersi z kurczaka, to możemy w zamian spożyć danego dnia odżywkę białkową FortisGO w takiej ilości, aby dostarczyć sobie 40 g białka.

Dla porównania warto dodać, że wypite np: 3 porcje dziennie napoju proteinowego FortisGO dla urozmaicenia w 3 różnych smakach zapewnia dobową porcję białka w ilości co najmniej 65 g o wyjątkowym, pełnym smaku.